Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Malkara’da

Malkara ilçesinde BJK-Kabataş Vakfı Mütevelli Heyeti ve İcra Kurulu Üyesi Serkan Yazıcıoğlu ve ailesi tarafından yaptırılan Ayten-Orhan Balkan Anaokulunun açılış gerçekleştirildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Malkara’da

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını hayırsever vatandaşımız Serkan Yazıcıoğlu, Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dostlarımıza çok teşekkür ediyorum, dedi.

EĞİTİME BİR BUÇUK MİLYON YATIRIM

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise konuşmasında; “ Malkara’da yaşayan her bir çocuk kendi çocuğumuz kadar kıymetli. Geleceğimizin ışıltısı göz nurumuz bizim hayatımızın pırlantası onlar. Çocuklarımızın fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıracak birçok projeye sayın kaymakamımız sayın valimizin ve diğer bürokrat arkadaşlarımızın desteğiyle hep birlikte imza attık.

Malkara Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden beri yaklaşık 1 buçuk milyonluk Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlara yatırım harcaması gerçekleştirdik. Amacımız çocuklarımızın gençlerimizin hem fiziksel hem ruhen geleceğe hazırlık, aydınlık Türkiye’ye hazır, aydınlık Türkiye’ye hizmet edecek insanlar olmasını sağlamaktı. İnanıyorum ki burada yetişecek çocuklar bugün 95. yılını bitirdiğimiz 96. yılının içinde olduğumuz Türkiye Cumhuriyetinin değerlerine, Atatürk İlkelerine Mustafa Kemal Atatürk tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyet devrimlerine bağlı kalacaklar. Vicdanları hür fikirleri hür nesiller olarak yetişecekler ve ülkelerine çok faydalı evlatlar olacaklar.” Dedi.

İYİ İNSAN OLUNMADAN İYİ BİR BEŞİKTAŞLI OLUNMAZ

Beşiktaş kulübü kamu yararına kurulan bir dernektir. Balkan savaşlarından sonra rengini değiştirmiş, cumhuriyetimizin kurulmasında aktif bir rol almış bir camiayız. İlk gününden bugüne kadar tek amacı bu ülke bu toprak ve bu bayrak için mücadele eden bir camia olmuştur. Her zaman her yerde insanları mutlu etme amacında bulunmuştur. Bizleri yetiştiren Beşiktaşlı büyüklerimiz “İYİ İNSAN OLUNMADAN İYİ BİR BEŞİKTAŞLI OLUNMAZ” felsefesini öğrettiler. Buda bizim hayat felsefemiz oldu, dedi.

Serkan Yazıcıoğlu ve eşi Ayça Yazıcıoğlu’nun eğitime ciddi katkı sağladığını ve bugüne kadar 4 okul yaptırdığını dile getiren Başkan Orman, "İnşallah okulları 10’a tamamlayacaklar. Türkiye’nin her noktasında okullar yapıyorlar. Beşiktaşlılara da şunu öğretiyorlar; iyi insan olmadan Beşiktaşlı olunmaz. Bu okullardan istikbalde mühendisler, doktorlar, sporcular, kaymakamlar, valiler çıkacak. Onun için en önemli şey insana yatırım yapmak. Ülke olarak eğitimli insanlara ihtiyacımız var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın konuşmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Tekirdağ Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan konuşma gerçekleştirdiler.

Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu Halk Oyunları Grubu ekibi programa katılanlara gösteri sundular.

Programda Halk Oyunları gösteriminin ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a Ayten - Orhan Balkan Anaokulu’nun ilçemize kazandırılmasında yaptığı desteklerden dolayı teşekkür plaketini takdim etti.

Malkara Müftüsü Safi Çınar’ın yaptığı açılış duasının akabinde Ayten - Orhan Balkan Anaokulu’nun açılış kurdelesi kesildi.

Ayten - Orhan Balkan Anaokulu’nun sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet ederek, hediye takdim ettiler ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ayten-Orhan Balkan Anaokulunun açılış törenine; Tekirdağ Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Topkaya, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkan yardımcıları, STK Başkanları, daire müdürleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları, Hayırsever vatandaşımızın ailesi ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 10:23
Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER