banner51

Büyükşehir’den Öğrencilere İtfaiye Eğitimi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından görevlendirilen itfaiye ekipleri tarafından Malkara ilçesinde faaliyet gösteren Ayten-Orhan Balkan Anaokulunda öğrencilere eğitim verildi.

Büyükşehir’den Öğrencilere İtfaiye Eğitimi

Kent merkezi dahil olmak üzere 11 ilçede vatandaşlara 7 gün 24 saat hizmet veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri minik öğrencilere; İtfaiyenin görevleri, nelere müdahale ettiği, yangın söndürmede kullanılan kılık ve kıyafet, araç, malzeme, yangından korunma bilgisi, yangın esnasında yapılması gerekenler ve nasıl tahliye edilir ve itfaiye araçlar ve görevleri hakkında çeşitli bilgiler verildi.

Öğrencilerin yangın oluşması durumunda ne yapmaları gerektiğini aktaran itfaiye personelleri, ayrıca öğrencilerin konu hakkında sorularını da cevapladı. İtfaiyenin yangın dışında boğulma vakıalarına, herhangi bir yerde mahsur kalan vatandaş ve hayvanları kurtarma amacıyla da müdahalede bulunduğu bilgisi verildi.

Malkara İtfaiye İstasyon Amirliğinden gelen itfaiye aracı okul bahçesinde minik öğrencilere tanıtıldı.

İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER