banner51

Doğu Biga Madencilik’ten 111 yeni öğrenci bursu

banner65

DOĞU BİGA MADENCİLİK, ŞİRKETİN BURS PROGRAMI KAPSAMINDA PAYDAŞ KÖYLERDE EĞİTİM GÖREN 111 ÖĞRENCİYE DAHA KARŞILIKSIZ BURS SAĞLADIĞINI AÇIKLADI. ŞİRKETİN BURS PROGRAMININ BAŞLADIĞI 2012 YILINDAN BU YANA TOPLAMDA 712 EĞİTİM BURSU SAĞLANMIŞ OLDU.

Doğu Biga Madencilik’ten 111 yeni öğrenci bursu

Doğu Biga Madencilik, şirketin burs programı kapsamında paydaş köylerde eğitim gören 111 öğrenciye daha karşılıksız burs sağladığını açıkladı. Şirketin burs programının başladığı 2012 yılından bu yana toplam 712 eğitim bursu verilmiş oldu.

İlköğretim - üniversite aralığında eğitim gören öğrencilere yıllık olarak sağlanan burs imkanı sevinçle karşılanırken, Doğu Biga Madencilik, yöredeki öğrencilerin hayallerine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

2010 yılında beri bölgede faaliyet gösteren ve madencilik anlayışının merkezinde ‘bölgeyle sosyal uyum’ prensibini benimseyen Doğu Biga Madencilik, Türk kültürü ve yörenin geleneklerine uyum içerisinde paydaş köylerle dayanışma ruhu sergiliyor. Covid-19 sürecinde her zamankinden fazla dayanışma sergilenmesi gerektiğinin bilinciyle hareket eden şirket, burs programının yanı sıra bölgedeki okulların tadilatı ve eğitim materyali gibi ihtiyaç duyulan her konuda bölge halkına katkılar sunuyor. 2010 yılından bu yana, tamamı paydaş köylerle istişare edilerek bölgedeki yaşam kalitesini ve yerel ekonomiyi geliştirmeye katkıda bulunan çeşitli girişimlere destek veren Doğu Biga Madencilik, Bu yatırımların devam ettiğini vurguluyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 19:57
İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER