banner51

Edirne’de duraklara ücretsiz kitap bırakıldı

EDİRNE’DE, BİR YAYIN EVİ SAHİBİ VATANDAŞLARIN, KORONAVİRÜS NEDENİYLE KİTAP ALMAYA GİDEMEYEN VE EVDE KALDIKLARI BU GÜNLERİ KİTAP OKUYARAK GEÇİRMELERİ İÇİN KENT GENELİNDE 30 MİNİBÜS DURAĞINDAKİ KİTAPLIKLARA YÜZLERCE ÜCRETSİZ KİTAP BIRAKTI.

Edirne’de duraklara ücretsiz kitap bırakıldı

Edirne’de, bir yayınevi sahibi vatandaşların, korona virüs nedeniyle kitap almaya gidemeyen ve evde kaldıkları bu günleri kitap okuyarak geçirmeleri için kent genelinde 30 minibüs durağındaki kitaplıklara yüzlerce ücretsiz kitap bıraktı.

Öğrencilerin ve vatandaşların kitap okuma alışkanlığını arttırmak adına kurulan mini kitaplıklara, koronavirüs nedeniyle kitap almaya gelemeyen ve evde kaldıkları bu günleri kitap okuyarak geçirmek isteyen vatandaşlara katkı sunmak isteyen Ceren Kitapevi’nin sahibi Şeref Kurtiş, örnek bir davranışa imza attı. Duraklarda bulunan mini kitaplıkları çeşit çeşit kitapla doldurdu. Belediye ekipleri tarafından da kitaplıklar dezenfekte edildi.

“Paylaşırsak, büyürüz”

Bunun kendileri için bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten yayınevi sahibi Şeref Kurtiş, “30 durakta bulunan kitaplıkları ücretsiz kitapla doldurduk. Ağırlıklı olarak yayınevimizin kitapları, kendi yazarlarımızın kitapları. Bir kitaplık kitapların kalınlığına göre 40 ya da 50 tane kitap alıyor. Kitaplarımızı steril hale getirdik. Edirneli hemşehrilerimiz, dostlarımız gönül rahatlığıyla buradan kitap alsınlar. Ama onlardan rica ediyorum, bu kitaplıkları boş bırakmasınlar. Korona virüs günlerinde böyle bir katkı sunalım dedik. Umarım Edirne bu işin kıymetini bilir. Bir kitap alsınlar 2 kitap bıraksınlar; 2 kitap alsınlar, 3 kitap bıraksınlar. Ellerinde mutlaka okuyup, kenara attıkları kitaplar vardır. Lütfen onları paylaşsınlar. Paylaşırsak, büyürüz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 12:01
İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER