banner51

Malkara Yurt Kur'un Kapanmasına Tepkiler Artıyor

Geçtiğimiz günlerde kapanan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Malkara Müdürlüğü'ne aileler tarafından gün geçtikçe tepkiler artmaya devam ediyor. .

Malkara Haber'e WhatsApp Haber Hattı üzerinden iletişim sağlayan ailelerin sıkıntılarını dinlemek üzer Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Malkara Müdürlüğü'ne gittik. Kocaeli'nin Gebze ilçesinden Malkara'ya oğlunu Üniversiteye yazdırmak için gelen Kadir Çelik; Oğlum Makine Teknikerliği bölümünü kazandı. Okul ‘da yöneticiler dahil yurt olmadığını söylüyorlar. Özel veya Devlet Yurdu ‘da yok! Madem yurt yok ya da kapattınız benim çocuğumun o zaman buraya atamasını neden yaptınız. Üniversite, öğrencilerini mağdur edecekse bu okul neden açık kalıyor neden kapatmıyor. Öğrenciler neden mağdur ediliyor. Ben hangi parayla mahallenin içerisinde ev tutup çocuğumu okutacağım burada. Demek ki Devletimiz bizim çocuklarımızın okuyup bir yerlere gelmesini istemiyor. 1 ay öncesine kadar KYK yetkilileri neden uyarı yapmadı. Bu şekilde okutma imkânım yok. Çoğumu şu an kayıt yaptıramıyorum Kocaeli’ne geri dönüyorum, şeklinde konuştu.

Bir başka veli Kamil Ülker ise; Çerkezköy’den geldik oğlumun kaydını yaptırmak için. Burada öğrencilerin kalabileceği bir yurt vardı geldik oraya da fakat onu da kapatmışlar. Özel yurtta yok ilçede. Ev kiraların da yüksek olduğunu söylüyorlar. Biz bu çocuklarımızı okutmayalım mı? Yazıktır günahtır birileri de çıkıp sahip çıksın, şeklinde konuştu. 

Kaynak: Malkara Haber - Erdi Kuru

İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir celik
Kadir celik - 2 ay Önce

Bunları hepsi bilendevlet.kozumsunmuyor yetkililer suskun.cocuklar.okuyamiyor

SIRADAKİ HABER