banner51

Minik Öğrencilerden Gurur Duyulacak Büyük ve Örnek Davranış

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 2/D sınıfı öğrencilerinin Sınıf Öğretmenleri Tuncay Balcı önderliğinde topladıkları 2. El Eşyaların Keşan Belediyesi’ne teslim törenine katıldı ve minik öğrencileri büyük ve gurur duyulacak örnek davranışları nedeniyle tebrik etti.

Minik Öğrencilerden Gurur Duyulacak Büyük ve Örnek Davranış

2/D Sınıfı Öğrencisi Nehir Dinçer’in duyarlılığı ile başlayan ve Sınıf Öğretmeni Tuncay Balcı önderliğinde sınıfın iyilik hareketine dönüşen etkinlik sayesinde Keşan Belediyesi 2. El Eşya Merkezi’nin aracılığında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kıyafet, ayakkabı ve çok sayıda oyuncak toplandı.

“Paylaşarak Daha Mutluyuz” sloganıyla hayata geçen etkinlik hakkında öğrenci, öğretmen ve idarecilere çok teşekkür eden Mustafa Helvacıoğlu, “Öğrencilerimiz artık kullanmadıkları kıyafet, ayakkabı ve oyuncakları toplayıp bizlere teslim ediyorlar. Biz de toplanan eşyaları yıkayıp, ütüleyip hazırlıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Öğrencilerimize duyarlılıkları için çok teşekkür ediyoruz. Bu tip projeleri ilerleyen dönemlerde daha da geliştireceğiz. Hem sizler hem biz Keşan’daki ihtiyaç sahiplerinin sorunları ortadan kaldırana kadar beraber hareket edeceğiz. Paylaşmak çok önemli. Paylaşmayı bizlere en iyi öğretecek kişiler de sizlersiniz.” dedi.

Başkan Helvacıoğlu ilerleyen dönemlerde kurmayı planladıkları vakıf aracılığıyla bu tür güzel uygulamaları daha da geliştireceklerini, sinemaya gitmeyen öğrenciler için belediye ve öğrencilerin işbirliğinde paylaşım ve tasarruf odaklı ortak projeler üreteceklerinin altını çizdi.

Okul Müdürü Murat Aras da bu güzel etkinlikte Başkan Helvacıoğlu’nu hem kendileri hem de öğrencileriyle birlikte ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını bildirdi.

Başkan Helvacıoğlu, daha sonra okuldaki anasınıflarını gezerek öğrencilerle birebir ilgilenip hatıra fotoğrafları çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 20:38
İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER