Bakan Albayrak; Belediye Başkanı Önemli

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, belediye başkanının önemli olduğunu belirterek, "Belediye başkanı önemli. Yani yerel siyaset açısından da vatandaşıyla omuz omuza olmalı, terör örgütleriyle omuz omuza değil” dedi.

Bakan Albayrak; Belediye Başkanı Önemli

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Tekirdağ'ın Süleyman ilçesindeki AK Parti seçim bürosunu ziyaret etti. Burada partililer tarafından karşılanan Bakan Albayrak, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin önemli olduğunu belirterek, "Bu bir hizmet seçimi, çünkü Türkiye'de halka özellikle birebir dokunan hizmet siyasetinin bir kez daha oylanacağı ve 5 yıl boyunca bunun karşılığının alınacağı bir seçim. Ama bugün bakıyoruz, Türkiye'de 25 yıldır, çeyrek asırdır marka olmuş bir belediyecilik, liderlik ekolü var. Cumhurbaşkanımız bunu, çeyrek asır önce Türkiye'yi geliştirecek ve dönüştürecek bir şekilde başlattı. Bugün AK Parti belediyelerinin olduğu tüm il ve ilçelerde artık altyapı sorunu diye bir şey kalmamıştır. Belediyecilik hizmeti o kadar yukarıya çıkmış ki, çöp, çamur, çukur artık tarihte" dedi.

DAĞA TERÖRE DESTEK OLDUKLARINI GÖRMEDİK Mİ?

Bakan Berat Albayrak, belediye imkanları ile dağa, teröre hizmet edenleri bu ülkede vatandaşların gördüğünü belirterek şunları söyledi: "Türkiye'de şuna şahit olduk mu? Belediye başkanı seçildikten sonra devletin imkanlarını, devletin finansal kaynaklarını, devletin sağladığı fiziki tüm altyapı, üstyapı, makineler, şunlar bunlar, kamyonlar, kepçeler, bu imkanları halkına, hemşehrisine, vatandaşına değil de dağa, terör örgütlerine, buralara, buraların finanslarına kullanan belediyeler olduğuna şahit olduk mu? Televizyonlarda izledik mi bunu? Çukur eylemlerinde bu makineleri ülkeyi yakıp yıkmak için kullananlarını gördük mü? Belediye başkanı önemli. Yani yerel siyaset açısından da vatandaşıyla omuz omuza olmalı, terör örgütleriyle omuz omuza değil. ‘Ben terör örgütü mensubu değilim’ diyorlar. Tamam olabilir, sen terör örgütü mensubu değilsin ama terör örgütü mensubuyla omuz omuza yürüdüğün zaman benim aklıma ecdadımızın güzel bir lafı geliyor: ‘Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’. Öyle değil mi? Kim kimle yürüyor buna bakmak lazım. Kimi belediyeler oldu ki o gün halkıyla yan yana meydanlara indiği gibi, halkıyla birlikte yürüdüğü gibi kimi belediyeler de oldu ki özellikle onun altını çizmek istiyorum, halkıyla birlikte meydana inip iş makineleriyle kışlaları durduran, tankların önüne çıkan belediye ve yöneticiler olduğu gibi bir Hollywood filminden bahsetmiyorum televizyonlarda canlı yaşadık bazı şeyleri. 15 Temmuz'da kimi belediyeler ve siyasiler de oldu ki televizyonun karşısına geçip elinde zappingle ayağında terlikle maç seyreder gibi 'ölü sayısı ne kadar oldu, kim kazanacak, kim kaybedecek ona göre pozisyon alalım, ona göre bir siyaset belirleyelim' anlayışıyla bir duruş sergiledi. Bunu da izledik mi? O zaman bir belediye başkanı hayal etmeli ve talep etmeliyiz ki, aynı zaman da milletiyle, vatandaşıyla, hemşehrisiyle lafta değil, icraatta omuz omuza meydanlara inip gerekirse canını verecek, cesareti yerli ve milli bir duruşta olacak.”
Konuşmasının ardından Bakan Albayrak cuma namazını Eski Camii'de kıldı.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER