banner51

Kapıkule’de tarihi rekor

banner65

SON HAFTALARDA İHRACATTAKİ BELİRGİN YÜKSELİŞ KAPIKULE, HAMZABEYLİ VE İPSALA SINIR KAPILARINDAKİ TIR İŞLEMLERİNE YANSIDI. TİCARET BAKANLIĞI’NIN AÇIKLADIĞI VERİLERE GÖRE, TÜM ZAMANLARIN İŞLEM SAYISI REKORU KIRILARAK, 100 BİNİN ÜZERİNDE TIR ARACININ GİRİŞ VE ÇIKIŞI YAPILDIĞI BELİRTİLDİ.

Kapıkule’de tarihi rekor

Son haftalarda ihracattaki belirgin yükseliş Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala Sınır Kapıları’ndaki tır işlemlerine yansıdı. Ticaret Bakanlığının açıkladığı verilere göre, tüm zamanların işlem sayısı rekoru kırılarak, 100 binin üzerinde tırın giriş ve çıkışı yapıldı.

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, “Ticaretin kolaylaştırılması kapsamında tır geçişlerinin daha hızlı ve verimli gerçekleştirilmesi amacıyla aldığımız tedbirler, yaptığımız modernizasyon çalışmaları, fiziksel ve sistemsel düzenlemeler ve Tek Durak Sistemi’yle sınır kapılarımızda beklemelerin önüne geçiyoruz” denildi.

Bu kapsamda Ekim ayında ülkenin Avrupa’ya açılan sınır kapıları olan Kapıkule’de 70 bin 694, Hamzabeyli’de 26 bin 74, İpsala’da 8 bin 700 tır giriş-çıkışı olmak üzere toplam giriş-çıkış sayısı 100 bini geçerek, tüm zamanların en yüksek işlem sayısına ulaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 20:19
İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER