banner51

‘Salgın henüz geçmedi’ diyerek masayla önlem aldı

TEKİRDAĞ’IN MALKARA İLÇESİNDE TELEVİZYON TAMİRCİSİ, KORONA VİRÜS SALGINININ HENÜZ GEÇMEDİĞİNİ İFADE EDEREK, SOSYAL MESAFENİN KORUNMASI İÇİN DÜKKAN KAPISININ GİRİŞİNE MASA KOYDU.

‘Salgın henüz geçmedi’ diyerek masayla önlem aldı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde televizyon tamircisi, Korona virüs salgınının henüz geçmediğini ifade ederek, sosyal mesafenin korunması için dükkan kapısının girişine masa koydu.

Hacıevhat Mahallesi Zülfikarağa Caddesi üzerinde ev aletleri ve televizyon tamirciliğiyle uğraşan Erkan Kerimoğulları, baba mesleğini sürdürüyor. Covid-19 salgınına hassasiyet gösteren Kerimoğulları, tehlikenin bitmediğine vurgu yaparak, iş yerinin kapısına sosyal mesafe kuralına uyulması için masa koydu.

Tedbiri elden bırakmadığını ifade eden Kerimoğulları, “Tüm esnafımızın ve müşterilerimizin dikkatli olması lazım. Salgın kritik seviyede ve henüz geçmiş değil. Bazı arkadaşlar, bazı insanlar bunu ciddiye almıyor. Herkes tedbirini almalı, kurallara uymalı. Kendi çapımda aldığım tedbir kapsamında, müşteri kabul ederken, kapının önüne koyduğum masayla mesafe kuralına uyuyoruz. Bu şekilde temastan kaçınıyoruz. Hem müşterimizi hem de kendi sağlığımızı koruyoruz” dedi.

Dükkana gelen müşterilerden Oktay Bitgin de, Erkan Kerimoğulları’nın halk sağlığına önem vermesinin örnek bir davranış olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 11:50
İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER