banner51

Türkiye’nin ilk Askeri Sağlık Müzesi için incelemeler yapıldı

banner65

ÇANAKKALE VALİSİ İLHAMİ AKTAŞ, TÜRKİYE’DE DAHA ÖNCE ÖRNEĞİNE RASTLANMAMIŞ BİR KONSEPT İLE ESKİ ASKERİ HASTANE BÖLGESİNDE YAPILACAK OLAN ASKERİ SAĞLIK MÜZESİ ALANINI YERİNDE İNCELEDİ.

Türkiye’nin ilk Askeri Sağlık Müzesi için incelemeler yapıldı

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Türkiye’de daha önce örneğine rastlanmamış bir konsept ile eski Askeri Hastane bölgesinde yapılacak olan Askeri Sağlık Müzesi alanını yerinde inceledi.

Vali İlhami Aktaş, Askeri Sağlık Müzesi hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı’dan bilgi aldı. Askeri Sağlık Müzesi tamamlandığında içerisinde; müze sergi alanı, kütüphane, etkileşimli öğrenme odaları, grup çalışma odaları, Kızılay ilkyardım atölyesi, anatomi atölyesi, tıbbı bitkiler laboratuvarı, mikrobiyoloji ve DNA laboratuvarı, konferans salonu, fuaye, geçici sergi, müze mağaza, İl Kültür Müdürlüğü ofis alanı ve kapalı otopark alanları bulunacak.

Çanakkale’de yapılacak olan Türkiye’deki ilk Askeri Sağlık Müzesi daha önce örneğine rastlanmamış bir konsept ile tarihi yaşatmak ve ülkemiz tarihine saygı anlamında Çanakkale tarihine, kültürüne ve turizmine kazandırılması amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 17:09
İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER