banner51

Başkan Yurdakul'dan Özel Hediyeler

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet savcısı Özdemir Dede, İlçe jandarma Komutanı Murat Kızıltan ve İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya'ya ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Yurdakul'dan Özel Hediyeler

Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını sembolize eden ve milli marş olarak kabul edilen İstiklâl Marşımızın 98. yılı sebebiyle bir dizi ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklâl Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün üzerinden tam 98 yıl geçti. İstiklâl Marşımız Türk askerinin yürekliliğine, özverisine, güvenine, Türk ulusunun bağımsızlığa, Hakk'a, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirir. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın.“ İstiklâl Marşımız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğrunda can veren tüm kahramanlarımızı ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından ziyaretlerde günün anlam önemini belirten çerçeveli İstiklal Marşı tablosu hediye edildi.

İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER