banner55
banner51

Öncelik Yaya’nın!

Keşan ilçe Emniyet Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi tarafından geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek amacıyla yaya geçidi çalışması yapıldı.

Öncelik Yaya’nın!

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edildi. Trafikte yaya öncelikli bilincin oluşması ve kısa süre içerisinde doğru mesajlar ile doğru iletişim yöntemleriyle kalıcı olması hedeflenmektedir.

Bu kapsam doğrultusunda yıl boyunda devam ettirilmesi ön görülen faaliyetlere başlanıldı. Yaya ve okul geçitleri öncesinde yer ve zemin işaretlenmeleri ile sürücülerin dikkatlerini daha üst düzeye çıkararak, yaya geçitlerinde yavaşlamalarını ve durarak yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlanması amacıyla Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye tarafından Müdürlüğü tarafından koordineleri çalışma sonucu gerçekleştirildi. İlk etapta Ali Kale Okulu önü, Cumhuriyet Meydan Kavşağı üzerinde bulunan yaya geçitlerine gerekli yatay ve dikey işaretlemeler yapıldı. Keşan ilçe genelinde diğer noktalarda bulunan yaya geçitleri ile ilgili çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER