HAYATIN ANLAMI

İnsan hayatının anlamı bütünleşmiş insan tarafından keşfedilir. Aksi halde olumsuz duygular, çatışmalar ve ilişkilerde anlaşmazlıklar yaşanır.

Bütünleşmiş insan , varoluşa teslim olan ve kendini varoluşa teslim eden insandır. Varoluşa teslimiyet beraberinde özgüven, sevgi, şefkat gibi olumlu duygular getirir. Farkındalıklı yaşanan bilinçli hayat sayesinde hayat dengeli bir şekilde yaşanır. Özgür irade, farkındalıklı yaşamın sonucudur.

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan nefes ve vücut çalıştırma teknikleri sayesinde, içsel simya sanatı ile hayatın anlamı keşfedilir ve her anın değeri bilinir. O yüzden hayat ertelenmez ve coşku içinde geçer. Değişim Programlarının uygulanması yeni boyutlara açılmayı sağlar ve kişinin kendini tanımasına yardımcı olur.

Kendinin ne olduğunu bilmeyen insan başkalarına göre bir hayat yaşar. Yalnızca tekamül sayesinde kişi kendi olur ve doğal davranmaya başlar. Kim olduğunu insan bilirse asla acı çekmez; ne kendine ne de başkalarına şiddet uygular.

İnsanı insan yapan temiz bir kalptir. Kalbin güzelliği insanın yüzüne de yansır ve ona güzellik katar. İnsanları birbirinden ayıran ise, bedenlerdir. Ruhi özler ise, insanları birleştirir. Özvarlığa olan sadakat, insanın olduğu şey olmasından ibarettir. Başkaları için kendi özvarlığınızdan ödün verirseniz kendinizi baskılamış olursunuz. Gerçek öz baskılanınca özgürlük de kaybolmaya başlar. O zaman gerçek dışı inançlar ortaya çıkar.

Ego veya beden merkezli olunca insanın özvarlığı ile iletişimi bozulur. Bencil istekler ön plana çıkmaya başlar. “ Nereden geldim? Niçin geldim ?” gibi soruları ancak öz merkezli insan sorar ve yanıt bulmak ister. Çünkü onda spritüel uyanış başlamıştır.

Tekamül eden öz merkezli insan hırstan arınmıştır ve o, metafizik sorulara öylesine cevaplar vermez. Varoluşun anlamını merak eder ve içsel olarak zenginleşmeye başlar.

Eğer gerçek dışı inançlardan özgürseniz kendinizi bulur ve kesinlikle kendinize gelirsiniz. Ama bencil isteklerin peşinden giden insan isteklerin kölesi haline gelir ve böylece özgürlükten bahsedilemez. O yüzden zihni temiz tutun ve tüm zihinsel kalıplardan kendinizi uzak tutun. Böylece bakış açınız değişecek ve genişleyecek.

Varoluşun anlamını yaşayan insan hem kendiyle hem de başkalarıyla sevgi dolu sağlıklı iletişim kurabilir. Bu iletişim tatminlikle dolu doyum veren bir iletişimdir. O zaman özvarlık keşfedilir ve hayat daha dolu dolu mutluluk içinde yaşanır.

Neval Kütük

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

YORUM EKLE