İşçi Kardeşim! OKU!

Oku! Çünkü semadan inen ilk emir bu. Yaradan boşuna dememiştir, oku!

Okumalısın ki hakkını hukukunu şartlarını yani işinin mevzuatını öğrenmelisin hatta öğretmelisin!

Vatan şairimiz dememişmiydi:

Korkma!!!

Korkma! öyle bir söylemdi ki bu: Tüm esarete, ezilmişliğe, haksız teslimiyete karşı Çağına sığmayan bir haykırıştı. Şiar edin! Dimdik dur!  Çünkü sen alın terindeki her damlanın, aç gözlülere vebal bıraktığı amansız bir mücadele içindesin. Korkma!

Çünkü yaradan çok net ifade etmiş: ''Kul hakkıyla gelmeyin" diye. Gani gani bu haklarınız birçok yakaya yapışmış vaziyette gününü beklemekte. Haksızlığa susma! Yoksa yapanın vebali boynunadır.

Azimle Çalış!!!

Hakkını ver yaptığın işin. Kaytarma, hile yapma, zamandan mekândan maldan malzemeden çalma.  Böyle olunca Yorgunluk sana ödüldür, evin ve çoluk çocuk, kavuşmaya çalıştığın cennettir. Hele de başını yastığa koyduğunda var ya! O verdiğin helalinden mücadele, senin yükselişin, eyvallahın olmadan mışıl mışıl tatlı mı tatlı uykudur.

Bizim milli ve dini değerlerimizin her bir kelimesinde verilen mesajlar; fevkalade insanca, onurlu, şerefli, dürüst, adaletli bir anlayışa hakimdir. Bunları dağıtmadaki yetkili ve etkili tüm karar organlarına, bu kararları takip eden hak koruyucularına, kul hakkı kavramını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ederim.

Bu vesileyle Tüm emekçilerin Bayramını tebrik eder, sağlık huzur ve mutluluk dolu ferah bir hayatın içinde olmalarını dilerim.

YORUM EKLE