Malkara Belediye Akademisinin Düzenlediği Kurslar Devam Ediyor

Malkara Belediye Akademisinin Hayat Boyu Öğrenme sloganıyla ücretsiz olarak düzenlemiş olduğu kurslar devam ediyor.

Malkara Belediye Akademisinin Düzenlediği Kurslar Devam Ediyor

Malkara Belediye Akademisinin Hayat Boyu Öğrenme sloganıyla ücretsiz olarak düzenlemiş olduğu kurslar devam ediyor.

Malkara’da hemşerilik bilincini geliştirmek, vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın kişisel gelişimlerini sağlamak için Malkara Belediye Akademisinin düzenlediği kurslar; Dikiş, Zeka Oyunları, Çocuk Aerobiği ve Piyano kursları ile  devam ediyor.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ 2 yıldır devam eden dikiş kursunda dikiş dikmenin daha zevkli bir hale gelmesi, tekniklerin daha doğru bilinmesi ve doğru uygulanması için eğitmen eşliğinde 40 kursiyerimize haftada 4 gün dikiş kursu verilmektedir. Dikiş kursumuzda ki amacımız aile bütçesine katkı sağlamaları, psikolojik rahatlık, hobi edinme, sosyalleşme ve kadınlarımızın tüketen birey değil üreten birey olmalarını sağlamaktır. Piyano kursumuzdaki temel amacımız, kursiyerlerimizin kültürel ve sanatsal yönlerini geliştirerek müziksel yetenekleri doğrultusunda lise ve üniversitelerin ilgili bölümlerine yönlendirmektir. Bu amaç doğrultusunda hafta içi 5 gün boyunca 47 kursiyere ders verilmektedir. Akıl ve Zeka Oyunları kursumuz da 5-12 yaş aralığındaki çocuklarımız akıl ve zeka oyunlarında eğlenerek zekasını, bilgi ve becerisini kullanarak kendilerine olan güveni artırma imkanı buluyor. Ayrıca çabuk karar verme, çözüm odaklı düşünme, bir sonraki aşama hakkında fikir yürütme, olasılıkları hesaplama, mantığı etkili ve yetkili şekilde kullanma becerisini de artırıyorlar. Çocuk Aerobik kursumuz ise çocuklarımızın kas gelişimlerini, boylarının uzamasına katkı sağlanması, vücuttaki direnci ve sağlamlığı arttırmak,vücutlarını daha rahat hareket ettirebilmeleri ve sporla buluşmaları için  eğitmen eşliğinde haftanın 3 günü 10 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.“ diyerek kurslar hakkında bilgiler verdi.

Malkara Belediye Akademisi kurslarının kayıt başvuruları Camiatik Mahallesi, Şehit İsmet Yiğit Caddesi, No: 2 adresinde yer alan Belediye Akademisi binasında alınmakta olup, kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 427 51 66 no'lu telefon numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER