AK Parti Genç Meclis Üyesi Adaylarıyla Göz Dolduruyor

AK Parti Malkara İlçe Başkanlığı belediye meclisinde genç beyinlere yer verilip, genç fikirlere ve yeniliklere açık bir yönetim sergilemek adına gençlik kollarından Volkan Özcan, Buse Akdeniz ve Samet Yıldız’a yer verdi.

AK Parti Genç Meclis Üyesi Adaylarıyla Göz Dolduruyor

AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; “Malkara, AK Parti Belediyeciliği’ni hak eden bir ilçemizdir. Belediye Başkan adayımız genç Harita Mühendisi Gediz Coşkun imar ve şehircilik konusunda uzman. Ancak meclis üyeliği de yerel yönetim sürecinin en önemli elementlerinden biridir. Biz meclis üyeliğinde AK Parti olarak ne kadar genç ve dinamik bir yapı ortaya koyarsak o kadar faydalı olur diye düşündük. Çünkü Türkiye’nin en büyük gücü ve potansiyeli gençlik. O nedenle gençlerin aktif siyasette rol alması bizim için oldukça önemli” dedi.

VOLKAN ÖZCAN KİMDİR?

1989 yılında Avusturya  Viyanada dünyaya geldi. Aslen Hasköy mahallesinden. İlköğretimini Mehmet Akif Ersoy Orta öğrenimimi Atatürk ve 75. Yıl Ortaokulunda okudu. 2007 yılında Çok Programlı Lise muhasebe bölümünden mezun oldu. Namık Kemal Üniversitesinde 2 yıl muhasebe bölümü okudu. 2010 yılı itibariyle Özcan Tarım makinaları yedek parça olarak  kendi işini yapmakta . 2014 - 2016 yılları arasında  2 sezon Malkaraspor da  gençlere örnek olmak için futbol oynadı.

BUSE AKDENİZ KİMDİR?

Trakya'nın en genç Meclis üyesi adayı olan Buse Akdeniz, 1996 yılında Lüleburaz dünyaya geldi. Asken Malkara Kürtüllü Mahallesinden. İlk ve ortaokulu Malkara Şairnevi ilköğretim okulunda, 2015 yılında Malkara Anadolu lisesi eşit ağırlık bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Beykent Üniversitesi Radyoterwpi / Nükler tıp tekniker bölümünden Böbrek Kanseri tezi hazırlayarak  dereceyle mezun oldu. Bir süre de İstanbul Medıcal park hospıtalda görev aldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Veteriner Sağlık Teknikerliği bölümünde halen okumakta. Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi hasta ve yaşlık bakım usta eğitim vermek için sertifika ve eğitim aldı. İyi derecede İngilizce ve orta derece Almanca lisansı bulunmaktadır.

SAMET YILDIZ KİMDİR?

1996 yılında Malkara’da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimimi Malkara’da tamamladı. 2014 yılında Namık Kemal Üniversitesi  Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu. Halen Açıköğretim Fakültesi Adalet Bölümü okumakta. Aile işletmesi olan müteahhitlik firması ve market işletmesini yapmakta. Siyasete 2017 yıllarında AK Parti Gençlik Kollarında yönetim ve yürütme  kurulu üyesi olarak başladı. Halen Tekirdağ İl Gençlik Kolları Yürütme kurulu üyesi olarak görevine devam etmekte.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER