CHP Başkan Adayı Alpay Var Projelerini Tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Şarköy Belediye Başkan Adayı Alpay Var’ın aday ve proje tanıtım toplantısı belediye düğün salonunda yapıldı.

Gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Şarköy mevcut Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Şarköy İlçe Başkanı Birol Taner, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Birol Taner, Seçim çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmekteyiz. 31 Mart 2019 seçimleri hem partimize hem de başkan adayımıza hayırlı olsun dedi.

ALTI OKLU BAYRAĞI HİÇBİR ZAMAN TERK ETMEDİK

Partimizde yeri geldi İlhami sen dur dediler durmayı bildik. Yürü dediler yürümeyi bildik ama hiçbir zaman altı oklu bayrağı terk etmedik diyen CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun; Altı oklu bayrağın hep altında olduk. Yere düştü aldık yıkadık ve tekrar baş tacı yaptık. O yıllardan bugünlere gelerek 24 Haziran’da sizlerin desteği ile Milletvekili olarak seçildim. Süleyman başkanımın izinden giden Alpay başkanım onlarında abileri olan Kadir abileri ile beraber Mart’ın Sonu Bahar diyoruz. Ne kadar güzel bir slogan yapmış ki partimiz gelmiş birileri bizim sloganımızı kopyalamış. El insaf diyoruz. Demek ki o kadar güzel bir kurumuz ki herkes bizden kopya çekiyor. Tekirdağ’da kadir abisiyle beraber 11 ilçe belediye başkanımızla birlikte Millet İttifakı yine Türkiye’de bir numara olacak, dedi.

ŞARKÖY’E 80 TRİLYON YATIRIM YAPTIK

ŞARKÖY’E DOĞALGAZ MÜJDESİ

Kadir Albayrak ise yaptığı konuşmasında, Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Süleyman başkanımızla birlikte çalışmalarımıza başladık. Bu hizmet sürecimizi hem Şarköy hem de diğer ilçelerimiz için resmileştirdik kitap haline getirdik sizlere dağıtacağız. Birisi Büyükşehir’in Şarköy’e yaptığı yatırımlar var diğerinde ise TESKİ’nin yaptığı yatırımlar var. Bu iki kitapta Şarköy’e yaptığımız 80 trilyonluk yatırımlar var. 31 Mart 2019 akşamı bahar geldiği zaman hiç vakit kaybetmeden Alpay başkanımızla beraber ertesi gün hizmete devam edeceğiz, dedi.

Buraya gelmeden önce Doğalgaz Müdürü ile yaptığım görüşmede Mart ayının ikinci yarısında Şarköy’e doğalgaz verileceğini söyledi. Doğalgaz döşenirken yapılan kazılar oldu ve bu kazılar sonrasında yollarımız çamur oldu. İktidar partisinin yöneticileri Şarköy’e gelip çamur oluyor diyerek siyaset malzemesi yaptılar. Doğalgazla beraber Şarköy’ün yaz sezonu 7 Ay’a çıkacak. Hedefimiz Şarköy’ün nüfusu 50 bin kişi olmasıdır, dedi.

Şarköy Belediye Başkan Adayı Alpay Var ise; Bugün huzurunuzda, ilçemizde; Ayrıştırıcılıktan uzak, dedikodu siyasetinden ziyade çözüm odaklı hizmet iklimini benimseyen bir anlayışla birleştirici ve yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil, partili partisiz tüm Şarköylü hemşerilerimin adayı olarak bulunmaktayım. Güzel ilçemizin potansiyeli, siz değerli hemşerilerimizin istek ve arzusu ile Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyetimizi Türk Gençliğine Emanet Etmesi” ve “Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur” sözünden feyz ve cesaret alarak yola çıktık.

Ekip çalışması ve kurumsal bir yöntem anlayışı ile çözüm odaklı belediyecilik felsefesini benimsemiş şeffaf, adil, hesap verilebilir, denetlenebilir ve dürüst bir anlayışla “BEN” değil “BİZ” yaklaşımıyla projelerimizi hayata geçirdikçe Şarköy’ümüzü layık olduğu yere hep birlikte getireceğiz ve hep birlikte çağdaş bir kentte mutlu ve müreffeh bir yaşam sürerek gelecek nesillerimize miras bırakacağız. İnşallah genç ve dinamik ekibimizle birlikte sizlerin de desteğiyle bayrağı çok daha ileriye taşıyacağı, şeklinde konuştu.

Projelerinden bahseden başkan adayı Var, Şarköylü kartı, dijital belediyecilik, Şarköy’ün ekonomik değerlerini ortaya çıkarma ve sektörel destek projesi, Şarköy Belediyesi Vakıf ve Şirketleri projesi, Kurulacak belediye şirketleri aracılığı ile tarımsal ürünleri işleme, pazarlama ve istihdam yaratma projesi, Çevre yolu ve yeni otogar, hayvan hoteli ve mama istasyonu, yaşlı bakımevi ve yaşlılara evde bakım hizmetleri, gençlere eğitim ve burs, çocuk kreş ve gündüz bakım evi, turizm ve su ürünleri fakültesi, 5 yıldızlı hotel, girişimcilik kültürünü teşvik, akıllı seracılık ve organik tarımın geliştirilmesi, katlı otopark, spor kompleksi, yamaç paraşütü ve su sporlarının geliştirilmesi, küçük sanayi sitesi, kapalı Pazar kompleksi, balık pazarı, mahallelere halk evi ve kütüphane, mahallelere spor alanları ve düğün salonları projeleri ile Şarköy’ümüzü şaha kaldıracağız, şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 21:47
Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER