TEKİRDAĞ’A BAHARI SİZ GETİRECEKSİNİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Tekirdağ'da düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

TEKİRDAĞ’A BAHARI SİZ GETİRECEKSİNİZ

Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa'da Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "Deniziniz var, bereketli topraklarınız var ve daha da önemlisi çalışkan bir belediye başkanınız var, Kadir ağabeyiniz var. Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların iyi olmadığını ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. O zaman hep birlikte düşünmek zorundayız. Türkiye'yi hep birlikte aydınlığa çıkarmak zorundayız. Huzuru yeniden tesis etmek zorundayız. Kavgadan bir şey çıkmaz. Kinden, öfkeden bir şey çıkmaz. Bugün Türkiye nereden bakarsanız bakın iç politikada, dış politikada, eğitimde, tarımda, işsizlikte, istihdamda büyük sorunlar yaşıyor" dedi.

KAVGADAN BİR ŞEY ÇIKMAZ

"Sizin için mücadele ediyorum" diyen Kılıçdaroğlu, "Bütün mücadelem bu ülkede herkes huzur içinde yaşasın, bütün mücadelem bu. Her evde bereket olsun, her evde huzur olsun, kavgadan bir şey çıkmaz. Siyaset bir yarıştır, bir hizmet yarışıdır ama hizmet yarışını bir tarafa atıp, kinle, öfkeyle yola çıkıp, insanları karalayarak, insanları kötüleyerek, naylon bir sürü suçlamalarda bulunarak, ‘insanları bir şekliyle siyasetin dışına nasıl atarım’ diye çaba harcayarak siyaset yapamazsınız. Ülkeyi aydınlığa çıkaramazsınız. Kimi kastettiğimi, kimleri kast ettiğimi herhalde benden daha iyi biliyorsunuz" diye konuştu.

O KUYRUK VARLIK KUYRUĞU OLSA KUYRUĞUN BAŞINDA SEN OLURDUN

Hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, "Herkes borç batağında. Vergi aldın trilyonlarca lira, 70 milyar dolar özelleştirme geliri aldın, dünyanın borcunu edindin. 17 yılın sonunda vatandaş nereye geldi, soğan kuyruğuna girdi. Bir de milletin aklıyla alay ettiler, dalga geçtiler, efendim ‘bu kuyruk varlık kuyruğu’ dediler. Ne varlık kuyruğu? Varlıklı adam domates almak için, 1 kilo soğan almak için kuyruğa mı girer? Allah aşkına milleti mi kandırıyorsunuz siz? Ama bakın demokratik yollarla bütün bu sorunları aşacağız. Sandığa gideceksiniz, oyunuzu kullanacaksınız, yeni bir baharı güzel bir baharı hep beraber getireceğiz" şeklinde konuştu.

ÜNİVERSİTEYİ BİTİRMİŞ ÇOCUKLARIMIZ YILLARDIR İŞSİZ

İşsizlik rakamlarına değinen Kılıçdaroğlu, "En son işsizlik rakamları açıklandı. 7 buçuk milyona dayanıyor işsiz sayımız. Taşı sıksa suyunu çıkaracak gencecik fidan gibi üniversiteyi bitirmiş çocuklarımız yıllardır işsiz. Bu beylerin çocukları işsiz değil. Beyler işsizliğin ne olduğunu bilmiyorlar. Beyler yoksulluğun ne olduğunu bilmiyorlar. Beyler yatağa aç giren çocuğun annesinin çektiği dramı bilmiyorlar. Beyler sabah çocuğunu okula gönderirken harçlık veremeyen bir babanın dramını bilmiyorlar" dedi.

SİZİN ‘DUR’ DEMENİZ LAZIM

AK Partili seçmene seslenen Kılıçdaroğlu, "AK Parti'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Senin artık yeter demen lazım. Yeter, zulümdür bu zulüm. Eğer gencecik bir çocuk gelip Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin duvarında kendisini yakıyorsa, ‘işsizim’ diye kendisini aşıyorsa, ‘yoksulum’ diye traktörün üzerinde kendisine benzin döküp yakmaya çalışıyorsa, artık ‘dur’ demen lazım kardeşim, ‘dur’ demen lazım. ‘Yeter artık’ demen lazım" dedi.

YENİ ZELANDA SALDIRISI NEDENİYLE MİTİNG ALANINDA MÜZİK ÇALINMADI

Konuşmasının sonunda Yeni Zelanda'da yaşanan ve 49 kişinin hayatını kaybettiği olaya da değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni Zelanda'da yaşanan olay bütün İslam dünyasını derinden yaralamıştır. Bu insanlar sadece ibadetlerini yapıyorlar. Sadece Cuma namazını kılacaklar. Sevgi üzerine inşa edilen bir inancın sahiplerinin öldürülmesi insan olanın kabul etmeyeceği büyük bir dramdır ve bu büyük dram nedeniyle biz müziğimizi çalmadık. Ölenlerin hepsine Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılar var onlara da acil şifalar diliyoruz. O nedenle müziğimizi çalmadık ama siz zaten baharı getirmişsiniz Tekirdağ'a zaten bahar gelmiş" diyerek konuşmasını tamamladı.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER