Başkan Durgun’dan Bakanlık ve Merkez Birliğini Ziyaret

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun ve beraberindeki heyetle birlikte Burdur ve Ankara şehirlerinde bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulundular.

Başkan Durgun’dan Bakanlık ve Merkez Birliğini Ziyaret

Burdur ilinde düzenlenen Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarı açılışına katılan Ergin Durgun, fuar sonrası Türkiye DSYB tarafından düzenlenen Hayvan Besleme ve Rasyon Hazırlama Konulu Eğitim sonunda yapılan sertifika törenine katılım sağladı.

Tekirdağ DSYB Başkanı Ergin Durgun, Fuar ve programları sebebi ile Burdur ilinde bulunan Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Personelleri, diğer İl Birlik Başkanları ve Burdur İli Veteriner Hekimler Odası Başkanı ile Hayvancılık sektörü ve Birliklerin faaliyetleri hakkında görüşmelerde bulundu.

Daha sonra Ankara’ya geçen Başkan Ergin Durgun burada ziyaret ve görüşmelerine devam etti. Bu kapsamda; T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na ziyarette bulunarak, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Ceylan ve Islah Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı ile Suni Tohumlama, Islah, Hayvancılık Desteklemeleri ve sektör ile ilgili konularda görüşmelerde bulundu.

Ardından Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi’ne ziyarette bulunarak Başkan Ali Eroğlu, 2. Başkan Muhlis Atay, Genel Sekreter ve Genel Koordinatör’ ün Dünya veteriner Hekimler Gününü kutladı. Veteriner Hekimlik ve Hayvancılık ile ilgili güncel konularda görüşmelerde bulundu.

Son olarak Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne gerçekleştirdiği ziyaretle görüşmelerini tamamladı.

Tekirdağ DSYB Başkanı Ergin Durgun, yaptığı açıklamada görüşmelerimiz son derece faydalı geçti ve sektör paydaşlarımız ile güncel değerlendirmeler yapma fırsatı bulduk dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 21:30
Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER