Adalet Ormanı'na ilk fidan dikildi

Adalet Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak yaptığı "Adalet Ormanı" ağaç dikme töreni Edirne’de yapıldı.

Adalet Ormanı'na ilk fidan dikildi

 Lalapaşa ilçesinde 40 dönümlük alan üzerine oluşturulan ağaç dikim törenine; Edirne Valisi Ekrem Canalp, Denetimli serbestlik, Açık Cezaevi yükümlüleri, Edirne Tema gönüllüleri, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları, daire müdürleri, hâkim ve savcılar ile vatandaşlar katıldı.

Adalet Bakanlığınca, mart ayı boyunca infaz uygulamaları kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Orman Haftası süresince tüm Denetimli Serbestlik Müdürlükleri Açık Ceza İnfaz Kurumlarında Orman Bölge Müdürlükleri ile işbirliği yapılarak 'Adalet Ormanı' oluşturulması planlandı. Bu kapsamda Lalapaşa ilçesinde 40 dönümlük alanda gerçekleştirilen fidan dikim töreni Edirne Valisi Ekrem Canalp, Lalapaşa Kaymakamı Furkan Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Furkan Karabacak, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Gökan Yaldız, Açık Cezaevi yükümlüleri, Edirne Tema gönüllüleri, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları, daire müdürleri, hâkim ve savcılar ile vatandaşlar katıldı.

Fidan dikim töreninde konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Dünya’da orman alanları sürekli azalırken ağaca yeşile olan özlemimizden dolayı sürekli dünyadaki gidişatın tam tersine Türkiye’deki ormanlar artıyor. Bu günde burada yaptığımız etkinlikte bir borcumuzu ifa ediyoruz. Çocuklarımıza torunlarımıza da güzel bir alan olur burası. Ağaç ve doğa sevgisi yeni yetişen nesillere de aktaracağız” dedi.

Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında oluşturulan 'Adalet Ormanı'nda, hükümlüler tarafından fidan dikim ve bakım çalışmaları bundan sonrada devam edeceği öğrenildi.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER