Ayvalık'ta çocuk istismarları protesto edildi

Ayvalık'ta, çocuk tacizleri ve cinsel istismarları protesto edildi.

Ayvalık'ta çocuk istismarları protesto edildi

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen basın açıklamasına katılan protestocular, "Çocuğuma dokunma. Susmadık, susmayacağız. Tecavüze sessiz kalmayacağız." şeklinde sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, tacize ve tecavüze uğrayıp istismar edilen çocukların çığlığı olmak, birlikte haykırmak, bu gidişe "dur" demek için toplandıklarını söyledi.

Çocuğu koruyan politikaların geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Karayelli,  "Çocuk istismarı ve tecavüz insanlık suçudur, tecavüz meşrulaştırılamaz en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Çocukların suçtan korunması, suça sürüklenmekten korunması, ayrımcılığa uğramaksızın her türlü temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması, cinsel şiddet ve sömürüden, her türlü ihmal ve istismardan korunması öncelikle devletlerin yükümlülüğü altındadır." dedi.

Protesto eylemine, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, Demokrasi Platformu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER