banner51

Bal Ormanları Projesi Bal Üreticilerinin Bereketini Arttırdı

banner65

Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Orman köylerinin kalkındırılması, arıcılığın geliştirilmesi, bal üretim miktarının ve kovan başına düşen bal veriminin artırılması amacıyla, 2013 yılında hayata geçirilen “Bal Ormanları Projesi” kapsamında tesis edilen Kırklareli Çeşmeköy Bal Ormanı’nda çiçeklerin açması bal üreticileri ile arı yetiştiricilerinin yüzünü güldürdü dedi.

Bal Ormanları Projesi Bal Üreticilerinin Bereketini Arttırdı

Milletvekili Minsolmaz İstanbul Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü, Kırklareli Orman İşletme Şefliği sorumluluk alanında bulunan ve toplamda 80,43 Ha büyüklüğündeki Çeşmeköy Bal Ormanında özellikle ıhlamur ve diğer çiçekli bitki floraları bal üretimi konusunda yeterli kapasiteye ulaştı.

İstanbul Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde yer alan bal ormanları Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürlüğünün uzman ekipleri tarafından sık sık denetlenerek, sahadaki bitki türlerini arttırmak için çalışılıyor ve bu suretle bal üretiminin artması hedefleniyor.

Ayrıca teknik açıdan belirlenmiş dönemlerde Çeşmeköy Orman Köylümüz tarafından Bal Ormanında ki Ihlamur Ağaçlarından toplanılacak ıhlamur çiçeklerinin Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü kontrolünde ki satışı ile Köylümüzü kalkındırmaya yardımcı olacağız dedi.

Haber: İrfan Özeklioğlu

İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER