Çorlu Huzurevi'nin yanık sesli sakini Ramazan dede

Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Çorlu Huzurevi'nde yaşayan 89 yaşındaki Ramazan Akdemir güzel sesiyle kulakların pasını siliyor.

Çorlu Huzurevi'nin yanık sesli sakini Ramazan dede

Yaklaşık 7 yıldır Çorlu Huzurevi'nde kalan 8 çocuk ve 17 torun sahibi Akdemir'in her ihtiyacı eksiksiz bir biçimde görevliler tarafından karşılanıyor. 

Eşini kaybettikten sonra huzurevine yerleşen Akdemir, duygularını, özlemini, sıkıntılarını söylediği türkülerle anlatıyor.

Ramazan Akdemir AA muhabirine yaptığı açıklamada, türkü söylemeyi çok sevdiğini söyledi.

Eskiden sürekli şarkı, türkü söylediğini şimdilerde ise yaşının verdiği olumsuzluklar nedeniyle eskisi gibi çok söyleyemediğini ifade eden Akdemir, "Eskinden devamlı söylerdim. Fakat yine de tutamıyorum kendimi söyle dediklerinde söylüyorum. Türkü söyleyince mutlu hissediyorum kendimi. Bir ortamda olunca ve hadi bir türkü söyle dediklerinde seviniyorum. Burada beni çok sevdiklerini söylüyorlar ben de onları çok seviyorum." diye konuştu.

Bir türküm var Reis'i Cumhur'a söylemek istiyorum

Türkiye'nin eskiye nazaran çok iyi duruma geldiğini anlatan Akdemir, gençlere de bazı önerilerde bulundu.

Şimdiki gençlerin sosyal medya ve teknolojiye kendilerini fazla kaptırdıklarını vurgulayan Akdemir, dünyanın gelip geçici olduğunu bu nedenle gençlerin elindekilerin  kıymetini bilmelerini tavsiye etti.

Cumnhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a telefonda da olsa bir türkü söylememek istediğini dile getiren Akdemir, "Gençler birbirini kırmasın, beraber mutlu olsunlar. Ömür gelip geçici, hayat çok kısa. Kısacık bir zaman için kimseyi kırmaya değmez. Benim bu hayatta bir hayalim var. Bir türküm var Reis-i Cumhur'a söylemek istiyorum. Eğer söylersem öldükten sonra gözüm açık gitmez.  Bu türkü sarı gelin türküsü." ifadelerini kullandı.  

Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryal
müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.
Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER