banner51

Evsiz vatandaşlara gönül eli uzanıyor

banner65

YAKLAŞAN KIŞ MEVSİMİ ÖNCESİ TÜM ÖNLEMLERİ ALAN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ, ÇEŞİTLİ SEBEPLERLE SOKAKTA YAŞAMAK ZORUNDA KALAN VATANDAŞLARI SAHİPSİZ BIRAKMIYOR. YAĞIŞLI VE SOĞUK HAVALARDA SOKAKLARDA KALMAK ZORUNDA OLAN VATANDAŞLARI TESPİT EDEREK ONLARA BARINMA İMKÂNI SUNULUYOR, GIDA, GİYİM, TEMİZLİK GİBİ TEMEL İHTİYAÇLARI GİDERİLİYOR.

Evsiz vatandaşlara gönül eli uzanıyor

Yaklaşan kış mevsimi öncesi tüm önlemleri alan Süleymanpaşa Belediyesi, çeşitli sebeplerle sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşları sahipsiz bırakmıyor. Yağışlı ve soğuk havalarda sokaklarda kalmak zorunda olan vatandaşları tespit ederek onlara barınma imkanı sunuluyor; gıda, giyim, temizlik gibi temel ihtiyaçları gideriliyor.

Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışının gereği olarak; Süleymanpaşa sınırları içinde yaşayan her vatandaşın ihtiyaçlarını gözeterek hizmet üreten Süleymanpaşa Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde evsiz vatandaşların da zor zamanlarında yanında yer alıyor.

Sokakta kaldığı tespit edilen vatandaşlar Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bulundukları yerden alınarak kendilerine tahsis edilen ve finansmanı Süleymanpaşa Belediyesi tarafından karşılanan otellere yerleştiriliyor. Bu sırada gıda, temizlik ve giyim gibi temel ihtiyaçları da temin edilen vatandaşlar, kış şartlarında sahipsiz bırakılmıyor.

120 kişiye barınma, gıda, giyim desteği

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, son altı ayda sokakta yaşamak zorunda kalan 120 vatandaşın belirli aralıklarla barınma, yeme-içme ve giyim gibi ihtiyaçları karşılanırken, iki vatandaşın ise sürekli olarak barınma ve beslenme ihtiyaçları temin ediliyor.

Yaklaşan kış mevsimi öncesi evsiz vatandaşlarla ilgili tedbirlerin alındığı ve hiçbir vatandaşın kimsesiz bırakılmayacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 13:25
İHA tarafından geçilen haberler, bu bölümde TrakyaManset.com editörlerinin hiçbir editoryalmüdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberler alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER